بزرگترین شرکت سازنده پمپ های شیمیایی 

صادق چراغی و شرکاء

گروه صنعتی

پمپ ضد اسید پلی پروپیلن یا استیل؟

پمپ ضد اسید پلی پروپیلن یا استیل؟

از پمپ ضد اسید  پلی پروپیلن، که به صورت مخفف به آن PP نیز اشاره می‌شود، برای پمپاژ سیالات خاص و تمیز استفاده می‌شود. این نوع پمپ قادر است تا در دمای ۸۰ درجه سانتی‌گراد همچنان عملکرد خوبی داشته باشد.

قابلیت‌های این نوع پمپ در پمپاژ سیالات مانند استیلن، استون، آلدهید، اسیدهای چرب، استامید، سرکه و وینیل استات بسیار بالاست و می‌تواند به مدت طولانی این سیالات را انتقال داده و به هیچ گونه آسیب فیزیکی نیز نباشد.

در ساختار این پمپ، برخی از قطعات مانند پروانه، پوسته و پوسته عقبی از پلی پروپیلن ساخته می‌شوند.

یک نوع دیگر از پمپ‌های ضد اسید، که از جنس استیل ساخته می‌شود، برای پمپاژ مواد غذایی مانند نوشابه، شیر، آبلیمو، کنسانتره، سرکه، دوغ و مربا (سیالاتی با چسبندگی بالا) و همچنین مواد شوینده مانند شامپو، کاستیک سودا و سیالات دیگر از جمله اسید سولفوریک، اسید استیک، اسید فسفریک و غیره استفاده می‌شود. استفاده از فولاد در صنایع مختلف به عنوان جایگزین بهتر تلقی می‌شود، با این حال برای فعالیت‌هایی که از مواد خورنده استفاده می‌کنند، توصیه نمی‌شود؛ زیرا نه تنها به دستگاه آسیب می‌زند بلکه سیال را به زنگ‌زدگی و خطرات دیگر برای انسان آلوده می‌کند. در هنگام انتخاب پمپ ضد اسیدی استیل، باید به خاصیت کاهندگی یا اکسایندگی (نوع واکنش شیمیایی که سیال نشان می‌دهد) توجه کنید.

اسید شویی چیست؟

اسیدشویی یک روش بسیار مؤثر برای بازیافت فلزات است که در نتیجه استفاده بیش از حد یا واکنش‌های شیمیایی، قابلیت‌های خالص فلز را از دست داده‌اند. این روش امکان جداسازی ناخالصی‌ها از فلز را تا جای ممکن فراهم می‌کند و فلز را قابل استفاده مجدد می‌سازد.

در نظر گرفته شده است که برای انجام این کار، اسیدهای قوی مانند اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک باید استفاده شود. ترجیح تمام افراد این است که این فرآیند با کمترین تداخل انسانی انجام شود و برای این منظور از یک دستگاه یا سیستم خاص استفاده کنند. یکی از این دستگاه‌ها، پمپ ضد اسید است که به دلیل قابلیت جابجایی مواد اسیدی، در این فرآیند بسیار کاربردی می‌باشد.